Home artikuj Fshati Digjet, Kurvat bejne Poza.

Fshati Digjet, Kurvat bejne Poza.

nga Arian H Asimi

Vala e madhe e zjarreve qe kane mberthyer Shqiperine aq sa ka dhimbje per demet qe shkakton ka edhe humor apo si i themi ne nga anet tona “gallate“. Gallata ose humori behet aq i nxehte sa vete zjarri kur shikon sharlatanet, kokeshtypurit qeveritare qe u japin direktiva 300 mije lekshave barkthate qe mundohen me mish e me shpirt te marin titullin e heroit kur marin vesh qe po filmohen. Me gjiganti eshte Haki Cako ish drog dilleri i Saje Qorrit i cili ka nje eksperience te madhe ne fikjen e zjarreve, po po , mos u cudisni, ai ka eksperience, ka fikur zjarrin e Benit te Kurbes kur u ndez ne mbledhjen e rilindjes nga shalet gjysem te hapura te nje rilindase ministre. Hakiu dhe Peleshi jane dy heronjte e diteve te nxehta qe po luftojne dhemb per dhemb me zjarrin, sapo ndizen kamerat. Hakiu i shkrete nderpreu edhe pushimet per te bere nje video qesharake, se si duhet te shuhet zjarri, ai u tha se duhet te keni guximin e heroit te punes socialiste shokut Ismet Sali Brucaj i cili u perlesh me zjarrin dhe qe te rruante tesren e PPSH e hengri ate. lol . Nuk dua te bej fajtor qeverine e rilindjes per shkaktare te zjarreve, pasi nuk besoj se kjo eshte “dream come true” e Rames. Me kujtohet kur isha ne qytetin tim te lindjes Permet dhe shikoja nje Kamion te Kuq (autobot) te dale boje qe rrinte jashte parkuar ne diell perpara godines se zjarrfikses. Ehhh , fillova te flas me vete, me kete zjarrfikese do zgjidhin hallet keta, ajo dukej e plakur si vete deputetja e rilindjes Luljeta Bozgo. 8 vjet ne pushtet nje EVIL SATANIK, tragjedi pas tragjedie , termet pas termeti , permbytje pas permbytje, zjarre pas zjarresh e shume e shume te tjera, dhe do ta keni edhe 4 vjet te tjera, e tmerrshme , me e tmerrshme se fatkeqesite qe kane goditur Shqiperine keto vitet e fundit . Fatkeqesia shkakton dhimbje te nje shqiptar i zakonshem kurse qeveritaret e shohin si burim te ardhurash dhe vjedhjesh, sepse edhe fjala e urte “Ujku mjegull do” nuk ka dale kot dhe flet per keta lloj ujqerish qe e kane mjegullen artificale ne forme e tymit. Sot mora vesh qe Shqiperia paskesh patur Helikoptere te blere ne kohen e Berishes per emergjenca , por keta helikoptere nuk kishin kosha ose kova per uje pasi Rama ka qene i zene me ceshtjen e droges dhe ndarjen e Kosoves dhe nuk ka pasur mundesi te blinte kosha per nje dite te keqe . lol . Mortja pse nuk i ze qeveritaret , prape si historia e qenit nga Kosova kur ra termeti. lol. Jo vetem lajme te keqija , sot nje tjeter lajm i mire per hallexhinjte , ne Elbasan do ndertohet pista per garat e “Formula UNO” , do ndertohet afer Inceneratorit te Klodian Zotos, prandaj mos u pezmatoni. lol.

Good Night 🙂

Materiale te Ngjashme

Shkruija nje koment

error: Alert: Content is protected !!